Harmonogram dostihového dne

Vytisknout

Jak probíhají dostihy?
přečtě si Průvodce dostihovým dnem pro začátečníky.
Pro většinu aktivních účastníků je časový harmonogram dostihového dne intuitivní, ale nesmíme zapomínat, že se na dostihy jezdí dívat i lidé bez chrtů a nebo začátečníci. Pro všechny tyto, ale i pro ostřílené závodníky jsme připravili časový harmonogram dostihového dne. Všechny zde uvedené časy a časová rozpětí jsou pouze orientační a existuje mnoho proměnných, které ovlivňují průběh dostihu (počet psů, počasí, technika apod.). Neberte prosím tento článek jako přesný časový harmonogram průběhu dostihu, jedná se jen o hrubé obrysy dostihového dne.

8.oo - 9.oo - od ranních hodin přijíždějí účastníci na dostihovou a veterinární přejímku, která probíhá v prostorách budovy (kdo se dostihu účastní a přijede později má zvýšené startovné)

1o.oo - 13.oo - dostih začíná v 10:00 - kdy se rozbíhají první kola rozběhů, první kola soloracingu, druhá kola rozběhů a druhá kola soloracingu

13.oo - 14.3o - je většinou velká přestávka, která trvá přibližně hodinu

14.oo - 15.3o - po velké přestávce začíná samotný vrchol dostihu a to jsou finálové běhy

po jejich skončení následuje asi 15 minutová přestávka, pro administrativu a následně jsou svoláni všichni umístění do prostoru hlavní budovy, kde jsou postupně zváni na stupně vítězů.

Po zapózování pro fotografy (prosíme vydržte chvíli na stupních vítězů). Dostihy končí až po dekorování všech vítězů a teprve pak si můžete vyzvednout licence se zapsanými výsledky a časy.